Na sesję coachingową decyduje się coraz więcej osób. Najwięcej jednak jest pracowników, którzy zauważyli, że stanęli w miejscu. Ludzie w obecnych czasach coraz częściej dążą do samorozwoju. Nie wyobrażają sobie nie osiągać nic, nie mieć celu, egzystować w danym punkcie. Wiele zależy od pracodawców, którzy dziś raczej chcą pomagać rozwiązywać problemy tego typu. Nie mniej jednak zdarza się, że trzeba radzić sobie samemu. W dwóch przypadkach jednym z rozwiązań jest szukanie możliwości rozwoju oraz sposobów na to w jaki sposób to osiągnąć. Nie posiadając stosownej wiedzy ciężko jest ten punkt zrealizować. Oczywiście można zacząć i nawet trzeba, by postawić kolejne kroki.

Nie mniej jednak, gdy zdecydujemy się na rozmowę z profesjonalnym coachem – nie możemy oczekiwać cudów. Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że jest to osoba, która owszem będzie wspierać nas w postanowieniach, podpowiadać, rozmawiać – ale nigdy nie przedstawi gotowych rozwiązań. Coach niej jest psychologiem, ani doradcą zawodowym. Należy o tym pamiętać, by się po prostu nie zniechęcać do jego systemów działań. Jak się jednak okazuje, wszystko co związane z coachingiem zaczyna się od nas samych. Chodzi o to, by przed pierwszą sesją coachingową rozeznać swoją, obecną sytuację. To pozwoli przyspieszyć proces i zaoszczędzić czas. Oto tytułowa check-lista pytań:

  • Czy wiemy co da nam coaching dla pracowników? Dobrze jest przeczytać chociaż jeden artykuł, pozycję książkową, która nam wyjaśni o co w nim chodzi. W istocie już na pierwszy rzut oka można rozpoznać, czy jest to narzędzie rozwoju, które pomoże właśnie nam;
  • Po drugie – z jaką osobą będzie nam się dobrze pracować? Jest to bardzo ważne pytanie, dzięki któremu znajdziemy odpowiedniego coacha.

    Obecnie tego zawodu podejmuje się bardzo wiele osób, co oznacza, że jest szeroki wybór. Jeśli współpraca ma być dłuższa, dobrze byłoby, gdyby była realizowana w przyjaznej atmosferze. Dobrze więc podzwonić, poczytać opinie, porozmawiać, umówić się na spotkanie zerowe;

  • Czy wiemy co chcemy osiągnąć? Bez wcześniejszego ustalenia celów ani rusz. Oczywiście może nam w tym pomóc coach, jednak to my powinniśmy być źródłem wiedzy dot. Przyszłych, wymarzonych efektów. Cała praca polega na tym, by je dobrze sprecyzować. Jeśli tego nie zrobimy – to ciężko będzie stwierdzić, czy sesje coachingowe przyniosły jakikolwiek skutek. Dobrze je zapisać na kartce, powiesić w widocznym miejscu, a za jakiś czas skonfrontować z rzeczywistością.

.

http://www.mtlumaczenia.pl/tlumaczenia-prawnicze Coaching Poznań