Kiedy rozpoczyna się rok szkolny, pojawia się zagadnienie związane z ubezpieczeniem dziecka. Zazwyczaj jest tak, że w szkole pojawia się kilku ubezpieczycieli, dyrekcja wybiera najlepszą ofertę, a następnie przedstawia ją rodzicom. W wielu przypadkach pojawia się pytanie czy w ogóle trzeba tutaj ubezpieczyć dziecko, a co więcej, niektórzy rodzice są nawet zdania, że jest to wyciąganie od nich pieniędzy.

Jednak jeśli na spokojnie się nad tym zastanowimy i przemyślimy to wszystko, to może się okazać, że jednak takie ubezpieczenie dziecka jest potrzebne i to nie tylko wówczas, gdy wyjeżdża ono na wycieczki szkolne.

O tym pamiętajmy

Przede wszystkim musimy tutaj pamiętać o tym, że jeśli nasze dziecko nie będzie miało wykupionego ubezpieczenia, czy to tego oferowanego w szkole czy tego, które sami wyszukaliśmy prywatnie, nie będzie mogło jeździć na żadne wycieczki oferowane w szkole. To dlatego, że nikt nie będzie brał na siebie odpowiedzialności, w razie gdyby doszło do wypadku podczas takiej wycieczki.

To też oznacza, że jeśli chcemy, aby dziecko w pełni korzystało z oferty, jaka będzie dla niego przygotowana przez szkołę, musimy dopilnować, aby miało ono odpowiednie ubezpieczenie. Co więcej, pamiętajmy, że w szkole jest wielu uczniów, a to oznacza, że niejednokrotnie bardzo łatwo jest o wypadek, gdy dzieci przepychają się między sobą, zwłaszcza na schodach. To też oznacza, że powinniśmy ubezpieczyć nasze dziecko, aby mieć pewność, że w razie jakiegoś wypadku będziemy mogli liczyć na wsparcie ubezpieczyciela, który pokryje ewentualne koszty leczenia.

Oczywiście może być tak, że nic się nie stanie, ale jednak lepiej będzie jeśli dopilnujemy, aby również od takich wypadków nasze dziecko było ubezpieczone, zwłaszcza że niektóre koszty leczenia mogą być bardzo wysokie.

W szkole i nie tylko

Dzieci bardzo często ulegają urazom podczas lekcji z wychowania fizycznego. Jeśli będziemy mieli wykupione odpowiednie ubezpieczenie, to będziemy wiedzieli, że tutaj również będziemy mogli liczyć na pokrycie kosztów leczenia, jak i wypłatę odszkodowania za poniesiony uszczerbek na zdrowiu.

Nie mniej warto mieć jednak świadomość, że jeśli wykupimy ubezpieczenie, to nasze dziecko będzie nim objęte nie tylko w szkole, ale również poza nią. To będzie szczególnie przydatne, jeśli nasza pociecha bierze udział w jakichś zajęciach sportowych, które odbywają się poza szkołą. Wówczas również nie jest trudno o kontuzje, a to oznacza, że także w przypadku urazów czy zniszczeń, które odbywają się poza szkołą, będziemy mogli liczyć na wsparcie ze strony ubezpieczyciela.

Dlatego tak ważne jest to, aby sprawdzić co wchodzi w zakres takiego ubezpieczenia i co więcej, porównać ze sobą różne oferty, bo najdroższa nie zawsze musi oznaczać tą najlepszą. Koniecznie zobaczmy jakie ubezpieczenie dla dziecka możemy wykupić. Jedno jest pewne, musimy je mieć, jeśli chcemy, aby nasze dziecko jechało na wycieczkę, nie mówiąc o tym, że w razie potrzeby będziemy mogli liczyć na pomoc ubezpieczyciela podczas leczenia.