Okres, w którym dziecku wyżynają się zęby, jest ciężki dla całej rodziny. Dziecko jest marudne, płaczliwe, domaga się większej uwagi niż zazwyczaj. To oznacza, że cała rodzina musi być bardziej zaangażowana w zajmowanie się pociechą, a dodatkowo fakt, że taki stan rzeczy może trwać nawet kilka miesięcy, oznacza że muszą oni także przetrzymać nie najlepszy humor dziecka. Dlatego też warto wiedzieć, że w okresie ząbkowania dziecku mogą pomóc różnego rodzaju gryzaki. Będą one masowały obolałe dziąsła i łagodziły ich swędzenie, a ponieważ dzieciom zęby wyżynają się w różnym momencie, to warto się już wcześniej zaopatrzyć w takie akcesoria. Tylko, które wybrać skoro jest ich tak wiele?

Zobaczmy jakie mamy możliwości

Z pewnością warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości jeśli chodzi o wybór gryzaków.

Są plastikowe, gumowe, materiałowe ale i drewniane. Dlatego powinniśmy sprawdzić je wszystkie, aby móc powiedzieć, który z nich będzie najlepszy dla naszego dziecka. Wielu rodziców chwali sobie gryzaki drewniane i nie ma co się im dziwić, zwłaszcza jeśli poświęcimy trochę czasu, na dokładniejsze przyjrzenie się im. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że takie drewniane gryzaki są dużo bardziej wytrzymałe. To oznacza, że dziecko nie będzie w stanie ich przegryźć, ani zniszczyć, a więc będą mogły mu służyć przez znacznie dłuższy czas, niż będzie to miało miejsce w przypadku gryzaków gumowych. Tym bardziej, że te drewniane będą odporne również na większe zęby, kiedy to część już będzie na swoim miejscu, a część jeszcze będzie się wybijała.

Co jeszcze oferują?

Poza tym, że są wytrzymałe i pięknie wykonane, warto sobie również zdawać sprawę z tego, że takie drewniane gryzaki będą pozwalały nam na utrzymanie ich w odpowiedniej czystości. Wystarczy tylko, że włożymy je pod wodę i będziemy mogli znowu podać dziecku do zabawy. To też oznacza, że będziemy mieli pewność, że w odpowiedni sposób dbamy o higienę takiego gryzaka i mniej narażamy zdrowie naszego dziecka. Z pewnością warto zobaczyć co mogą nam zaoferować gryzaki drewniane. Prezentują się one bardzo ładnie, są wytrzymałe, wykonane z ogromną dbałością o szczegóły, a dodatkowo jeszcze przy ich wykonaniu wykorzystuje się najlepsze materiały. Możemy być też pewni, że są one bardzo bezpieczne, ponieważ dziecko nie będzie w stanie oderwać od nich żadnego elementu, którym mogłoby sobie zrobić krzywdę.