Prowadząc firmę, musimy wystawiać faktury. Niektóre z nich będą miały bardzo krótki termin zapłaty, jednak będą się zdarzały również takie, gdzie na pieniądze będziemy musieli poczekać znacznie dłużej. To też oznacza, że warto zobaczyć jak działa faktoring, bo może się okazać, że dzięki takiemu rozwiązaniu, uda nam się uniknąć poważnych problemów. Jeśli mamy tylko jedną fakturę z długim terminem zapłaty, to nie będzie to jeszcze problemem. Jeżeli jednak mamy ich więcej, może się okazać, że zabraknie nam pieniędzy na nasze własne wydatki.

W takim momencie faktoring może nam pomóc, bo praktycznie od razu pozyskamy te pieniądze i będziemy mogli z nich korzystać. Nie mniej pamiętajmy, że w zamian będziemy musieli zapłacić niewielką prowizję firmie, która oferuje nam taki faktoring.

Koniecznie zobaczmy czym jest faktoring

Z pewnością nie bardzo będzie nam się podobała świadomość, że za jakąś naszą usługę, pieniądze otrzymamy dopiero za dwa miesiące, albo i później. Będzie to oznaczało, że tyle czasu będziemy bez tych pieniędzy, a przecież musimy opłacić comiesięczne rachunki czy wypłacić pensje pracownikom. Jeśli takich faktur mamy więcej i dodatkowo opiewają one na spore sumy, to może się okazać, że pojawi się spory problem.

Dlatego warto wiedzieć, że oferowany nam może być faktoring. Po prostu odprzedajemy nasze faktury firmie, która oferuje takie usługi. Wówczas płacimy tylko niewielką prowizję, a w zamian za to otrzymujemy pieniądze z tych faktur, praktycznie natychmiast. To oznacza, że faktoring pozwala nam na odmrożenie tych pieniędzy, na korzystanie z nich, zamiast spokojnego oczekiwania, aż miną dwa miesiące.

Dlaczego faktoring jest tak korzystny?

Zastanawiamy się nad tym, co sprawia, że faktoring jest tak korzystnym rozwiązaniem? Firmy, które nam go oferują, sprawiają, że mamy zachowaną płynność finansową, co jest szczególnie ważne, jeśli chcemy się rozwijać i inwestować w firmę.

Nie musimy czekać na pieniądze od klienta, bo dostajemy je od firmy, która proponuje nam taki faktoring. My mamy potrzebne pieniądze praktycznie od razu, a taka firma oferująca faktoring otrzymuje je w terminie, który jest podany na fakturze, a dodatkowo jeszcze od nas ma wypłacaną prowizję. To właśnie sprawia, że coraz więcej firm, wystawiających faktury długoterminowe, zaczyna dostrzegać zalety, jakie ma faktoring. Koniecznie zobaczmy co jest nam tutaj oferowane, bo może się wówczas okazać, że taki faktoring pomoże nam w rozwoju firmy i co więcej, dzięki niemu nie będziemy musieli się martwić, że zachwiana zostanie nasza płynność finansowa. Dodatkowo jeszcze musimy powiedzieć, że taki faktoring ma jasno określone zasady, a więc nic nie powinno nas tutaj zaskoczyć.

Tym bardziej, że tego typu usługa oferowana jest już od dłuższego czasu, a więc możemy porozmawiać z tymi, którzy już korzystali z takiego rozwiązania. Pewne jest to, że taki faktoring pomaga zachować płynność finansową, dzięki której nie musimy się martwić, że zabraknie nam pieniędzy na rachunki czy wypłaty dla pracowników.