Oświetlenie jest niebywale ważne w każdym pomieszczeniu bez względu na to czy jest to kuchnia, pokój dzienny, gabinet czy kuchnia. Jeśli chodzi jednak o to ostatnie pomieszczenie, wachlarz możliwości jest równie szeroki, jak wszystkich innych pomieszczeń. Coraz częściej używane w kuchni są oświetlenia ledowe, na przykład usytuowane wzdłuż linii mebli, pod meblami, jeśli posiadają wiszące szafki lub półki.

Dlaczego taka forma oświetlenia jest stosowana? Przede wszystkim ze względu ekonomicznego tego rodzaju oświetlenia, innym rodzajem są lampy i żyrandole wiszące, dziś coraz rzadziej spotykane, pojedyncze a raczej potrójne lub składające się z jeszcze większej ilości wiszących lamp. Te pojedyncze zaś najczęściej spotykamy w małych kuchniach, w których nie zależy nam aż tak bardzo, na rozproszeniu światła. Są to albo lampy wiszące lub też w przypadku naprawdę bardzo małych kuchni plafony znajdujące się przy samym suficie.

To, jakie światło wykorzystamy w kuchni zależy w dużej mierze od tego, jaką przestrzeń zajmuje kuchnia, czy jest to sama kuchnia czy znajduje się w niej również jadalnia. Kuchnia powinna być jasna i to nie podlega wątpliwości, ważne w momencie, kiedy zdecydujemy się na konkretne oświetlenie jest to, jaki rodzaj źródła światła wybierzemy. Powinniśmy unikać zdecydowanie zimnego koloru światła, ponieważ jest on „niewygodny” dla oczu najbardziej różni się od światła naturalnego, ale z drugiej strony w kuchni nie spędzamy tyle czasu by miało to decydujący wpływ na stan zdrowia naszych oczu.

Obrusy okrągłe Antybakteryjne pianki do mebli