Wystarczy wejść do specjalistycznego sklepu albo zajrzeć na odpowiednią stronę internetową poświęconą temu zagadnieniu, abyśmy mogli się przekonać jak wiele różnego rodzaju odzieży BHP jest nam proponowanej, i jak różne akcesoria możemy tutaj wybierać, aby tylko zapewnić sobie i innych bezpieczną pracę. Ale ważne w tym wszystkim jest również to, że taka odzież powinna być dobrze dopasowana nie tylko do stanowiska, na którym dany pracownik jest zatrudniony, ale również do warunków jakie panują w firmie.

Przede wszystkim jakość

Jeżeli wybieramy odzież BHP, to przede wszystkim powinniśmy dopilnować, aby jakość była na jak najwyższym poziomie. Musi ona spełniać odpowiednie wytyczne, ale również powinniśmy mieć pewność, że będzie się ją dobrze nosiło. Nie mniej, musimy również brać pod uwagę warunki panujące na danym stanowisku, a więc jeśli wiemy, że jest tam ciągle gorąco, to powinniśmy tak wybierać niezbędną odzież BHP, aby w miarę możliwości była przewiewna, tak by mieć pewność, że robimy wszystko, aby zapewnić pracownikowi komfortowe warunki pracy. Jeżeli temperatura na hali jest uzależniona od temperatur panujących na dworze, to powinniśmy dopilnować, aby latem ta odzież była cieńsza i bardziej przewiewna, natomiast zimą powinna być grubsza i solidniejsza.

Jeśli pracownik w ramach obowiązków wychodzi często na dwór, to zimą powinniśmy również zadbać o to, aby miał odpowiednią kurtkę, czapkę i rękawiczki, tak aby spokojnie mógł wykonywać swoje obowiązki.

Różne rozmiary

Oczywiście musimy dopilnować, aby każdy pracownik miał swój komplet odzieży BHP, a nawet dwa tak aby jeden miał na zmianę. Ale ważne jest również to, żeby była ona dopasowana do jego rozmiaru. Nie może być tak, że coś będzie mu za małe, albo za duże, bo wówczas może się okazać, że wykonywanie obowiązków będzie utrudnione, a co więcej może być ono nawet niebezpieczne. Dlatego też, zawsze trzeba brać dokładne rozmiary pracowników, a także upewniać się, czy faktycznie odzież BHP, która została im dostarczona odpowiednio na nich leży. Warto zobaczyć jakie są tutaj propozycje, z czego możemy wybierać i zastanowić się, co faktycznie z takiej odzieży będzie najlepsze.

Tak aby zapewniało nie tylko bezpieczeństwo, ale również wygodę podczas pracy.

www.mjm.pl