Podczas pracy ma być nam nie tylko wygodnie i nic nie powinno krępować naszych ruchów, ale przede wszystkim powinniśmy być bezpieczni. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby pracodawca zapewnił nam odzież BHP jeśli jest ona wymagana na danym stanowisku, które zajmujemy. Co więcej, powinniśmy mieć przynajmniej dwa komplety takiej odzieży, tak abyśmy zawsze mogli ją założyć, nawet jeśli jeden z nich będzie znajdował się w praniu. Najważniejsze jednak jest to, aby taka odzież BHP spełniała wszystkie wymogi i posiadała niezbędne certyfikaty.

Różne możliwości

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że taka odzież BHP niejednokrotnie ma chronić nie tylko nas, ale też np.

artykuły spożywcze przy których pracujemy. Dlatego niezbędne są czepki na głowę, które z jednej strony chronią nas przed sytuacją, w której jakaś maszyna wciąga nasze włosy i dochodzi do wypadku, ale z drugiej strony mają również chronić przed sytuacją, w której jakiś włos dostaje się do jedzenia i w ten sposób dociera do klienta. Dlatego nawet takie czepki muszą spełniać określone normy. Muszą one dobrze dolegać do głowy, pozwalać spokojnie schować pod siebie wszystkie włosy, a dodatkowo jeszcze powinny być w miarę przewiewne, bo w przeciwnym razie praca w nich nie będzie żadną przyjemnością.

Muszą być wytrzymałe

Tam gdzie są palety i wózki widłowe istnieje prawdopodobieństwo, że spuścimy sobie coś na nogi.

Dlatego może się okazać, że do naszej odzieży BHP będą należały specjalne buty. Takie, które mają wzmacniane palce i pięty za pomocą specjalnej blachy. One również muszą przejść różne testy i zdobyć odpowiednie certyfikaty. Zakładając takie buty, chcemy mieć pewność, że jeśli coś faktycznie spadnie nam na nogę, albo najedzie nas wózek, to nic złego się nie stanie, bo takie buty wytrzymają obciążenie i będą w stanie osłonić nasze stopy. Dlatego też, takie propozycje odzieży BHP powinniśmy kupować w specjalistycznych sklepach, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że posiadają one takie certyfikaty, że przeszły takie testy i faktycznie są dobrze przystosowane do tego rodzaju pracy do którego zostały przeznaczone.

Jeśli szukamy odzieży BHP to powinniśmy odwiedzić takie specjalistyczne sklepy. Wówczas będzie istniała szansa, że znajdziemy wszystko czego potrzebujemy i to w wysokiej jakości.

Rękawice robocz skórzane