Przedsiębiorcy szukają wielu sposobów na to, aby móc korzystać z różnych maszyn, takich jak chociażby samochody, a jednocześnie jak najmniej za to płacić i dodatkowo jeszcze mieć możliwość późniejszego zarobku. Nic więc dziwnego, że tak dużym zainteresowaniem cieszy się leasing. Płacimy miesięczną ratę, a po zakończeniu umowy, kupujemy samochód jako prywatny i po pół roku możemy go sprzedać, bez konieczności płacenia podatku. Jednak obecnie pojawiają się zmiany w systemie podatkowym, a to oznacza, że warto się zastanowić czy leasing 2022 będzie tak samo korzystny.

Może się wówczas okazać, że przedsiębiorcy lepiej wyjdą, jeśli zdecydują się na wynajem. Nie mniej im dokładniej poznamy zmiany, z którymi będzie musiał zmierzyć się leasing 2022, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, jakie decyzje powinniśmy tutaj podjąć.

Jak to wszystko wygląda jeśli chodzi o leasing 2022?

Obecnie po zakończeniu umowy leasingu, wielu przedsiębiorców kupuje dany samochód, bo za parę miesięcy mogą go sprzedać jako auto prywatne. Ponieważ jest ono stosunkowo nowe, a do tego nie jest opodatkowane, to przedsiębiorca może na nim sporo zyskać.

Jak się jednak okazuje leasing 2022 będzie już wyglądał inaczej. Tutaj okres po jakim będziemy mogli sprzedać samochód bez obciążeń podatkowych wynosi już 6 lat, a to oznacza, że prywatnie będziemy musieli z niego korzystać znacznie dłużej, niż miało to miejsce do tej pory. Może to oznaczać, że taki leasing 2022 będzie się mniej opłacał, bo będziemy zmuszeni dłużej jeździć jednym samochodem, a to z kolei będzie oznaczało, że do sprzedaży będzie trafiało już auto mające ponad dekadę. Z tego chociażby powodu będzie je trudniej sprzedać.

Czy leasing 2022 ma jeszcze sens?

Może się okazać, że przedsiębiorcy nie będą chcieli wykupywać takich samochodów, a to będzie oznaczało, że zamiast korzystać z leasingu 2022, będą woleli wynajmować samochód. Dzięki temu będą płacili tylko miesięczną ratę, nie będą musieli się martwić żadnym serwisem czy ubezpieczeniem, a po zakończeniu umowy, po prostu oddadzą samochód i nie będą musieli się martwić jego sprzedażą. Wielu ekspertów uważa również, że leasing 2022 może stać się droższy i to nawet o kilkanaście procent, co również będzie zniechęcało przedsiębiorców do pozyskiwania w ten sposób samochodów. Wszelkie zmiany podatkowe sprawiają, że wiele dziedzin naszego życia się zmienia.

To co było opłacalne, może przestać takie być i na odwrót. Dlatego też, zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje w tym zakresie, powinniśmy się najpierw upewnić, jak wygląda leasing 2022, czego możemy się spodziewać i jakie konsekwencje będzie miał on dla nas. Im większa będzie nasza wiedza na ten temat, tym większa będzie szansa, że podejmiemy tutaj odpowiednie decyzje. Leasing 2022 będzie się zmieniał, nie mniej warto mieć świadomość, że te zmiany nie zawsze muszą być na naszą niekorzyść.

Zwłaszcza jeśli nie planujemy danego samochodu sprzedawać w zbyt krótkim czasie. To też oznacza, że wszelkie wątpliwości warto rozwiewać w rozmowie ze specjalistami.