Są rzeczy, których nie kupimy za pieniądze, ale fakt jest taki, że jeśli tych pieniędzy jest na tyle dużo, że pozwalają na spokojne funkcjonowanie, to jednak można żyć znacznie spokojniej. Wówczas też jest czas na pielęgnowanie innych rzeczy, których nie da się kupić, jak chociażby więzi rodzinnych. Fakt jest taki, że pieniądze same w sobie nie zapewniają szczęścia, ale jednocześnie dają bezpieczeństwo finansowe, które sprawia, że człowiek spokojniej podchodzi do tego, co dzieje się w jego życiu. Dlatego też chociaż nie można postawić znaku równości między pieniądze a szczęście, bo można mieć mnóstwo pieniędzy, a nie być szczęśliwym, to jednak nie można nie widzieć, że zapewniają one spokojniejszy byt i dają możliwość odkrywania tego, co naprawdę sprawia nam przyjemność.

Bezpieczeństwo finansowe jest niezwykle ważne

Im większe mamy trudności z opłaceniem rachunków, z funkcjonowaniem od wypłaty do wypłaty, tym bardziej jesteśmy zdenerwowani, sfrustrowani, tym łatwiej też popadamy w kolejne kłopoty. Dlatego też warto mieć świadomość, że bezpieczeństwo finansowe jest niezwykle ważne dla naszej psychiki.

Jeśli wiemy, że posiadamy odpowiednią ilość pieniędzy do codziennego funkcjonowania, to spokojniej patrzymy w przyszłość, ale też chętniej podejmujemy różnego rodzaju wyzwania. To oznacza, że powinniśmy robić wszystko, aby to bezpieczeństwo finansowe sobie zbudować, a najłatwiej może nam to przyjść, gdy co miesiąc będziemy odkładali nawet niewielkie kwoty na oszczędności.

Jak to wygląda pieniądze a szczęście?

Z jednej strony z pewnością pieniądze ułatwiają życie. Nie musimy się martwić rachunkami, możemy sobie pozwolić na jakieś dodatkowe przyjemności. Jednak warto mieć świadomość, że pieniądze a szczęście, to nie zawsze idzie w parze. Można mieć wiele pieniędzy i być nieszczęśliwym, bo nie będzie się miało przy sobie nikogo bliskiego.

Z drugiej strony można mieć mało pieniędzy i być bardzo szczęśliwym człowiekiem, otoczonym przez bliskich i przyjaciół. Dlatego też warto budować swoje bezpieczeństwo finansowe, starać się mieć jak najwięcej pieniędzy na czarną godzinę, ale jednocześnie pamiętać, że pieniądze a szczęście, to nie jest to samo. Nie mniej, kiedy mamy odpowiednie fundusze i nie musimy się o nie martwić, to mamy też więcej czasu na budowanie bliskich więzi z innymi. Warto mieć świadomość, że bezpieczeństwo finansowe jest bardzo ważne. Dlatego też powinniśmy robić wszystko, aby każdego miesiąca odkładać chociaż niewielkie sumy na konto oszczędnościowe, budując swoje zabezpieczenie. Nie mniej pamiętajmy, że pieniądze to nie wszystko.

One ułatwiają życie, sprawiają, że funkcjonujemy swobodniej, jednak pieniądze a szczęście to dwie różne rzeczy, które zdobywa się zupełnie inaczej i które zapewniają nam zupełnie inny komfort psychiczny. Dlatego pieniądze są ważne, powinniśmy dbać o bezpieczeństwo finansowe, ale nie powinny być dla nas najważniejsze, a już na pewno nie powinniśmy ich przedkładać ponad szczęście.