Czasami musimy stawiać na swój osobisty rozwój i wówczas będziemy potrzebowali kogoś, kto będzie tak nami kierował, abyśmy samodzielnie poszukiwali rozwiązań, które okażą się najlepsze w naszym przypadku. Innym znowu razem, możemy potrzebować kogoś, kto będzie nas wspierał w naszych działaniach, ale jednocześnie też dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dlatego właśnie warto zobaczyć jak może działać taki mentoring online i co możemy zyskać, jeśli znajdziemy dla siebie taką osobę, która będzie potrafiła dzielić się z nami tym, co już wie i co sama osiągnęła. Decydując się na mentoring online nie tylko będziemy mieli możliwość samodzielnego odkrywania najlepszych rozwiązań, ale również będziemy wiedzieli, że w razie potrzeby będziemy mogli liczyć na konkretne wskazówki, oparte na doświadczeniu mentora.

Jak działa mentoring online?

Oczywiście, zanim zdecydujemy się z czegoś skorzystać, najpierw powinniśmy się o tym jak najwięcej dowiedzieć. Dlatego też warto mieć świadomość, że taki mentoring online nie tylko świetnie przygotuje nas do pracy w HR, ale również sprawdzi się, gdy będziemy chcieli założyć własną firmę. Ważne jest tutaj to, aby taki mentoring online odbywał się w sesjach po 1,5 godziny, które będą miały miejsce przynajmniej raz w miesiącu, ale jednocześnie nie mogą być częściej niż raz w tygodniu, bo musimy sami, w oparciu o zdobyte informacje i wsparcie, próbować rozwiązać swoje problemowy. Taki mentoring online jest bardzo wygodny, bo możemy z niego korzystać przez internet, a to oznacza, że możemy zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, które normalnie musielibyśmy przeznaczyć na dotarcie na takie spotkanie. Tu wszystko odbywa się w wygodny sposób.

Co warto wiedzieć jeśli chodzi o mentoring online?

Przede wszystkim, jeśli chodzi o takie rozwiązania jak mentoring online, to musimy mieć świadomość, że będziemy spotykali się z osobą, która posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, i to na różnych płaszczyznach. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na wsparcie podczas prowadzenia firmy, czy chociażby przygotowania się do innych momentów, gdy ważne będą interakcje międzyludzkie. Taki mentoring online pozwoli nam lepiej zrozumieć siebie, będzie nas naprowadzał na to, abyśmy jak najwięcej rozwiązań znajdowali samodzielnie, bo wówczas będzie rosła nasza pewność siebie. Ale jednocześnie będzie się z nami dzielił swoją wiedzą i doświadczeniem, co będzie oznaczało, że uda nam się uniknąć wielu problemów, w które być może dalibyśmy się złapać, gdyby nie wiedza mentora, którą się z nami dzieli, zamiast próbować nas na nią naprowadzić. Jeśli coś robimy źle, to się o tym dowiemy. Warto mieć świadomość, że mentoring online pozwala nam na szersze skorzystanie z pomocy specjalisty. Na ile będziemy mogli działać samodzielnie, na tyle będziemy prowadzeni, ale jeśli jakieś rozwiązanie będzie nam potrzebne na już, to będziemy mogli na nie liczyć. Taki mentoring online to wygodna forma wsparcia, gdzie będziemy mieli pewność, że mamy kogoś, kto świetnie zna się na danych sprawach i pomoże nam spojrzeć na nasze problemy w szerszym kontekście. Dodatkowo warto mieć świadomość, że mentoring online jest wygodny, ponieważ odbywa się zdalnie, sami ustalamy godziny spotkań, a dodatkowo jeszcze możliwość skorzystania z takiej pomocy nie kosztuje dużo, co oznacza, że możemy zyskać profesjonalne wsparcie, mając świadomość, że na pewno będzie nas stać na to, aby korzystać z niego przez dłuższy czas.

Tego typu prowadzenie przez specjalistę cieszy się coraz większym zainteresowaniem.