Kiedy podjęliśmy decyzję o wykupieniu ubezpieczenia, to z pewnością wcześniej dokładnie przyjrzeliśmy się tej ofercie i wybraliśmy tą, która jest najlepsza dla nas. Ale co ważne, musimy pamiętać, że firmy ubezpieczeniowe co chwilę przygotowują nowe oferty, a co więcej, pojawiają się również nowe firmy z usług których możemy skorzystać. To oznacza, że powinniśmy za każdym razem sprawdzać ofertę firm ubezpieczeniowych, tym bardziej, że daną umowę podpisujemy tylko na rok.

Dlatego też, zanim podpiszemy jej przedłużenie, powinniśmy najpierw się upewnić, że wybieramy tą ofertę, która jest najlepsza. Jeśli okaże się, że jest to dotychczasowa umowa, to warto ją przedłużyć, jeśli jednak okaże się, że korzystniejszą będzie miała inna firma, to wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zmienili swojego ubezpieczyciela i podpisali z nim nową umowę.

Co warto wiedzieć?

Koniecznie trzeba wiedzieć, że mamy do wyboru wiele firm, a to oznacza, że za każdym razem, przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem, powinniśmy dokładnie porównać oferty.

Może się okazać, że w tej samej cenie będziemy mogli ubezpieczyć się od znacznie większej ilości przypadków niż to miało miejsce rok temu. Co więcej, może się okazać, że pojawią się również nowe sytuacje, od których będziemy mogli się ubezpieczyć, a których nie było w zeszłym roku. Dlatego też, nie warto bezmyślnie podpisywać umowy z poprzednim ubezpieczycielem, nie upewniając się wcześniej czy faktycznie jest ona nadal najbardziej aktualna.

Dodatkowo warto też mieć świadomość, że im więcej ubezpieczeń chcemy wykupić, im więcej sfer naszego życia chcemy objąć taką ochroną, tym ciekawsza propozycja może nam być przedstawiona, a więc warto wziąć pod uwagę czy poza ubezpieczeniem samochodu, nie będzie nam się również opłacało wykupić ubezpieczenia domu albo ubezpieczenia na życie.

Koniecznie poświęćmy na to trochę czasu

Niewątpliwie powinniśmy poświęcić jak najwięcej czasu na przejrzenie wszystkich ofert. Im dokładniej to zrobimy, tym większa będzie szansa, że wybierzemy ubezpieczenie, które faktycznie będzie dla nas najkorzystniejsze.

Dlatego też, jeśli wiemy, że kończy nam się okres ubezpieczenia i będziemy musieli podpisać nową umowę, to powinniśmy odpowiednio wcześniej zacząć przeglądać nowe oferty. Im więcej będziemy mieli czasu, tym spokojniej będziemy mogli to zrobić, a więc tym łatwiej będzie nam wszystko na spokojnie przemyśleć i zastanowić się czy dana umowa obejmuje wszystkie sytuacje, które nas interesują. Nie zostawiajmy takich rzeczy na ostatnią chwilę, bo może się wówczas okazać, że nie wszystko zdążymy przejrzeć i trudno będzie nam wybrać tą najlepszą propozycję.

Zobaczmy jakie mamy możliwości jeśli chodzi o wybranie odpowiedniego ubezpieczyciela. Wówczas możemy być zaskoczeni różnorodnością ofert, które będą nam proponowane, a to oznacza, że będziemy mogli wybrać taką, która najlepiej będzie pasowała do naszej sytuacji życiowej i tego co potrzebujemy.