Coaching to bardzo modne słowo w ostatnich czasach. Ludzie korzystają z tego dobra na potęgę. Stało się to pewnego rodzaju trendem. Współpracownik jest umówiony na sesję coachingową – to może ja też powinienem? Cóż, najważniejsze jest, by wyjaśnić sobie czym w istocie jest ta dziedzina nauki, a potem zastanawiać się nad sensem korzystania z jej dóbr. Oprócz tego, że ludzie podejmują decyzje zbyt pochopnie, a później nie widzą efektów – istnieje szereg innych popełnianych błędów. Praca nad samorozwojem jest bardzo ciężka i wymagająca. W końcu opiera się na kształtowaniu wewnętrznych cech człowieka, rozumieniu. Tym ciężej jest wyjść z przekonania, że coaching jest zły – gdy na samym początku zostanie wtrąconych szereg pomyłek. Oto coachingowe błędy, popełniane przez ludzi:

  • Coaching to bardzo szczególna dziedzina nauki. Charakteryzuje się tym, że jej realizacjom towarzyszą przeróżne narzędzia i ćwiczenia.

    Ludzie rzadko kiedy mają okazję ich doświadczać w życiu codziennym. W związku z tym, gdy przychodzi moment, że muszą rozmawiać, coś pokazywać, wypisywać na kartkach banały – wydaje im się to durne. Radą jest nie zniechęcać się. Bycie otwartym na świat to główna idea, którą współczesny człowiek powinien się kierować. Jeśli tak się nie stanie – nie będzie szansy na to, by pokazać jak użyteczny może być coaching;

  • Ludzie zapisując się na pierwszą sesję coachingową, od razu oczekują niebanalnych efektów. Jak się jednak okazuje, takie spotkanie jest wstępne, rozpoznające cele. Praca nad danym procesem rozwoju jest długa i ciężka. Nie jest poprawne więc myślenie, że da się wszystko zrealizować przez kilka spotkań. Owszem jest to możliwe przy małych i nieskomplikowanych zadaniach, ale przy tych rozbudowanych – niemożliwe. Trzeba dać czas zarówno sobie, jak i swojemu coachowi.

    Popędzanie się i zniechęcanie będzie jedynie motywatorem do rzucenia tego, co się zaczęło. Po co jednak, gdy prowadzi to do straty czasu i pieniędzy? Jak już coś robić, to do końca;

  • Trzeci najczęściej spotykany błąd to brak motywacji. Ludzie chcą zmieniać swoje życie w danym momencie, ale potem uznają, że nie jest to warte ciężkiej pracy. Ta motywacja pojawia się raz na jakiś czas, przez co ciężko wdrożyć działania systematyczne. W coachingu proces to słowo nadrzędne. Nie da się do niego wracać po kilku miesiącach. Czas leci nieubłaganie, a stale wydarza się coś nowego. Aby mieć kontrolę – trzeba dbać o to regularnie. Sesje coachingowe muszą więc być czymś w rodzaju postanowienia.

.

http://www.mtlumaczenia.pl/tlumaczenia-ekspresowe