Odzież BHP to bardzo szczególny rodzaj odzieży, który jest wykorzystywany w bardzo wielu branżach. Korzysta z nich ogrom pracowników, dzięki czemu ich bezpieczeństwo, ale i również poczucie komfortu rośnie. Odzież BHP ma nie tylko za zadanie chronić przed ewentualnym wpływem niebezpiecznych czynników zewnętrznych. Czasami jest nawet niezbędnikiem, który ratuje ludzkie życie, tak jak jest np. w przypadku kasków ochronnych. Taka odzież wykorzystywana jest w rzeczywistości w niemalże każdej branży. Od kosmetologii, poprzez rolnictwo, magazyn, budowlankę, aż po chociażby sport, co zauważalne jest np.

w prowadzeniu samochodów rajdowych. Skupmy się jednak na konkretnych rodzajach odzieży, która zmienia się wraz z poszczególnymi stanowiskami. Z łatwością zauważymy jak potrzebne są jej konkretne elementy oraz to, że bez nich ciężko byłoby sobie wyobrazić czy zwizualizować dany zawód:

  • Budowa to bardzo charakterystyczna branża w której wykorzystywanie ubrań BHP jest koniecznością. Tutaj jest ich bardzo dużo chociaż wszystko zależy od tego, czy dany pracownik ma np. kontakt z niebezpiecznymi substancjami. Zazwyczaj jest tak, że pracownik budowlany jest wyposażony w grubą kurtkę z odblaskami, dzięki czemu łatwo go zauważyć (co jest przydatne ze względów bezpieczeństwa porą nocną). Po drugie zawsze ma, albo chociaż powinien mieć kask, który chroni przed ewentualnymi zagrożeniami spadającymi z góry.

    Po trzecie – rękawice. Ciężko wyobrazić sobie przenoszenie surowych, ciężkich i wymagających materiałów gołymi rękami;

  • Wszyscy, którzy pracują w konieczności ratowania ludzkiego życia lub jego ochrony – muszą posiadać odzież BHP i korzystać z niej na służbie. Właśnie dlatego policjanci posiadają specjalne mundury, czy kamizelki kuloodporne i ochraniacze, które mają zabezpieczyć ich przed ewentualnymi ludźmi, którzy nie będą działać w dobrej wierze. Z kolei ciężko wyobrazić sobie strażaka, który nie ma kombinezonu ognioodpornego. Gdyby tak było – sam zawód byłby powołany nieco bez sensu;
  • Pracownik laboratorium wymaga noszenia specjalnego kombinezonu oraz rękawic, dzięki czemu dba o sterylność oraz eliminuje ryzyko zarażenia się groźnymi bakteriami. W laboratoriach wykonywane i badane są bardzo różne aspekty, jednak trzeba liczyć się z tym, że bardzo często takie osoby mają bezpośrednią styczność nawet z groźnymi chorobami. Dlatego muszą być chronione ubraniem.

.

www.spolkamedycznajesionowa.pl https://www.optimumbhp.pl/OBUWIE-ROBOCZE,c,295